Joint pain backache and spine pain, Albania and Kosovo

Nautubone (AL) Përdoreni nëse keni osteoartrit

Përdorni Nautubone nëse ndjeni dhimbje në shpinë dhe nyje.

 • E lehtëson dhimbjen.
 • Stimulon rigjenerimin e kërcit.
 • Eliminoni hipertensionin muskulor.
 • Hiq ënjtjen.
 • Eliminoni inflamacionin.
 • Xhel Nautubone është një trajtim efektiv për osteoartritin dhe artritin, pasi ngadalëson degjenerimin e indit të kërcit, ndërkohë që përmirëson metabolizmin dhe rigjenerimin e mëvonshëm të kërcit.
 • Efektet pozitive janë vërejtur pas aplikimit të parë. Me përdorim të rregullt, përparimi i sëmundjeve të kyçeve dhe shtyllës kurrizore do të ndalet.

Çmimi: 3900 ALL

1. Nautubone përmban substanca ekskluzive aktive bimore

 • Nautubone është një preparat për lehtësimin e shpejtë të dhimbjeve të shkaktuara nga artriti dhe nekroza e kockave. Eliminoni ngërçet e muskujve dhe zvogëloni inflamacionin.
 • Produkti është gjithashtu efektiv në trajtimin e osteonekrozës dhe osteoartritit sepse ngadalëson procesin e plakjes së kërcit dhe inkurajon rigjenerimin e tij.
 • Nëse përdoret rregullisht, sëmundjet e shpinës dhe kyçeve nuk do të ndalojnë së përmirësuari.

2. Përfitimet e xhelit për shpinën dhe kyçet

 • Aksion më i gjatë:
  Ndihmon në eliminimin e lëndimeve të plakjes dhe sëmundjeve të shpinës dhe kyçeve.
 • Nuk ka efekte anësore:
  Plotësisht i sigurt për t’u përdorur një herë ose rregullisht.
 • 100% përbërës natyralë:
  Ai përmban vetëm përbërës aktivë bimorë.
 • Efikasitet i lartë:
  Përmirëson shëndetin e përgjithshëm dhe lehtëson dhimbjen menjëherë pas aplikimit të parë.
 • Miratuar nga eksperti:
  Produktet janë të çertifikuara dhe të prodhuara sipas standardeve.

3. Këshilla nga ekspertët

 • Nautubone është një preparat i shkëlqyer për osteoartritin dhe nekrozën e kockave. E rekomandoj për të gjithë pacientët e mi që ankohen për probleme me shpinën dhe kyçet.
 • Produkti lehtëson dhimbjet dhe ënjtjet në kohën më të shkurtër të mundshme, rikthen nyjet dhe ligamentet, duke ju lejuar të ktheheni në një mënyrë jetese aktive. Ky xhel është gjithashtu efektiv në ndryshimet për shkak të plakjes.
 • E përdor vetë sepse kam nekrozë kockash. Më pëlqen sepse funksionon shpejt dhe gjatë.
 • Me përdorim të rregullt, ju mund të harroni problemet e shpinës përgjithmonë!
 • Si të përdoret?
  + Fërkoni xhelin e produktit në zonën e lënduar dhe masazhoni butësisht.
  + Përdoreni 3-4 herë në ditë.
  + Pas përdorimit, lani lëkurën ku keni aplikuar xhelin.

4. Doktori i Shkencave thotë për Nautubone:

 • Mirëmëngjes, Dr. Cetkoviq. Le të flasim për veten tuaj.
 • Unë kam lindur në Podgoricë. Kam diplomuar në Universitetin e Podgoricës në vitin 1975. Gjatë studimeve jam njohur me gruan time Anën. Deri në vitin 2009 kam punuar si kiropraktor.
 • Pse e latë punën si mjek ortoped?
 • Në vitin 2007, Ana u diagnostikua me osteoartrit të gjurit. Më duhet të pranoj se ishte një pikë kthese në jetën tonë. Ndjeva se ishim përpara një sfide të madhe.
 • Gjatë 2 viteve të ardhshme, ne provuam gjithçka: terapi fizike, ajo ndaloi së ushtruari, mori vitamina dhe suplemente të ndryshme (kondroitinë, glukozaminë, MSM dhe të tjera), xhel, pomada …
 • Dhe gjithçka është e kotë. Asgjë nuk funksionoi dhe ne ishim plotësisht të dëshpëruar. Nuk mund të besoja se nuk mund të bëja asgjë për të ndihmuar gruan time, edhe pse vij nga një profesion mjekësor. Sistemi ynë i kujdesit shëndetësor më ka zhgënjyer shumë. Kështu që nisa të zbuloja nëse kishte ndonjë mënyrë për t’u dhënë të dashurve tanë një jetë të gjatë dhe të lumtur.
 • Çfarë keni hulumtuar? Mund të na shpjegoni?
 • Kur ta dijë që gruaja e tij nuk do të mund të ecë pas disa vitesh, unë do të bëj gjithçka për ta parandaluar. Fillova të hulumtoj. Kam lexuar literaturë të ndryshme mbi temën e sëmundjeve të kyçeve. Më është dashur të merresha me fiziologji, psikologji, biokimi etj. Kam shpenzuar pothuajse të gjitha paratë e mia duke u përpjekur të zbuloj të gjitha sekretet e ekspertëve më të mirë të kësaj fushe, sepse ata sigurisht që e kuptojnë problemin e pacientëve të dobët më mirë se ne.
 • Në dhjetor 2009, kuptova se nëse përzieni disa përbërës, mund të merrni një ilaç të përhershëm për dhimbjet e kyçeve. Sidoqoftë, më pret një surprizë – përbërësit e nevojshëm nuk shiten në vendin tonë. Mora disa para hua dhe porosita nga Azia. Ata arritën një muaj më vonë dhe patën një tjetër surprizë – askush nuk donte të bënte përzierjen e duhur në laborator. Për fat më shpëtuan miqtë e mi nga Universiteti. Pas 3 javësh më në fund mora formulën e duhur dhe Ana u përpoq ta përdorte.
  I Plotfuqishëm! Nuk ka fund lumturia ime!
 • Çfarë? Cfare ndodhi?
 • Ana ndihet çdo ditë e më mirë. Pas 7 ditësh trajtimi, ajo shkoi në dyqan për të blerë disa sende ushqimore. Një buzëqeshje u shfaq në fytyrën e saj që më mungon shumë. Pas 2 javësh, artriti është zhdukur plotësisht! Tingëllon shumë mirë për të qenë e vërtetë, por rezultatet tregojnë se Ana është krejtësisht e shëndetshme. Unë isha në qiellin e shtatë! Kjo është një fitore e vërtetë!
 • Dhe pastaj vendosni të bëni diçka tjetër, apo jo?
 • Jo tani. Së pari ne të dy e shijojmë jetën për pak kohë, duke e çmuar çdo moment. Atëhere Ana solli në jetë vajzën tonë të bukur. Ajo është shumë mirënjohëse për trajtimin sepse shtatzënia është një barrë e madhe edhe për kockat dhe kyçet.
 • Një natë, Ana më pyeti se sa njerëz kishin artrit. Ne shikuam statistikat dhe gjetëm shumë njerëz me të njëjtin problem. Dhjetëra mijëra njerëz vuajnë nga sëmundje të ndryshme të kyçeve. Pastaj ajo më bëri një pyetje që më ndryshoi jetën përgjithmonë: “A mund t’i ndihmosh të tjerët ashtu siç më ke ndihmuar mua? A mund t’i bësh ata të lumtur?”
  Unë u dashurova përsëri me të. Ajo grua ishte gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë. Dhe unë u pajtova me të. M’u deshën rreth 3 vjet për të përsosur formulën dhe për ta krijuar atë: Nautubone – një xhel që të gjithë mund ta përballojnë.
 • Na tregoni pak më shumë për xhelin Nautubone.
 • Unë dhe Ana bëmë diçka që askush tjetër nuk e kishte bërë më parë.
  Fatkeqësisht, shumica e këtyre përbërësve nuk shiten në vendin tonë, ndaj i importojmë nga Azia. Thjesht aplikoni xhelin Nautubone 3-4 herë në ditë në zonën e dhimbshme dhe masazhoni butësisht. Shpëlajeni pas përdorimit dhe kaq.
  Falë formulës unike, Nautubone mund të përballojë çdo sëmundje të kyçeve: Artrit, Arthropati, Koksartrozë, Osteoartrozë, Kockë Degjenerative, Osteoartrit, Osteoporozë, Lëndim të meniskut, …

Shikoni më shumë dhe porositni

Shihni më shumë produkte të ngjashme